S28S500D15Z
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S28S500D15Z
Part Number : S28S500D15Z
Manufacturer : Tamura
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S28S500D15Z More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Tamura. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Accuracy : 0.1 %
Frequency : 100 kHz
Packaging : Bulk
Current Sensing : 500 A
Number of Channels : 1
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Sensors, Transducers - Current Sensors
Qty : 7334 In Stock
Applications : Enterprise projectors Medical Hybrid, electric & powertrain systems
Polarity : Bidirectional
Linearity : 0.1 %
Response Time : 1 µs
Max Supply Current : 30 mA
Max Operating Temperature : 70 °C