AT89LS53-12PI
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT89LS53-12PI
Part Number : AT89LS53-12PI
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT89LS53-12PI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 256 B
Interface : SPI, UART
Memory Size : 12 kB
Case/Package : PDIP
Data Bus Width : 8 b
Max Supply Voltage : 6 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Number of Timers/Counters : 3
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 656 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Enterprise machine
Frequency : 12 MHz
Access Time : 12 µs
Memory Type : FLASH
Max Frequency : 12 MHz
Core Architecture : 8051
Min Supply Voltage : 2.7 V
Min Operating Temperature : -40 °C