AT27BV256-70RI
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT27BV256-70RI
Part Number : AT27BV256-70RI
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT27BV256-70RI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Frequency : 70 GHz
Access Time : 70 ns
Memory Type : EPROM, EPROMs, OTP
Number of Pins : 28
Min Supply Voltage : 4.5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 975 In Stock
Applications : Appliances Electronic point of sale (EPOS) Connected peripherals & printers
Interface : Parallel
Memory Size : 32 kB
Case/Package : SOIC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C